Něco o mně

A jedeme dál ….

Oběhly víc než dva roky a já se opět vracím na své webové stránky. Na poměrně dlouhou dobu mě život zanesl úplně jiným pracovním směrem, ale zjistila jsem, že mě kolotoč kolem jídla, bylinek, nových receptů a chutí velmi chybí. Přestože se zatím nehodlám vracet k profesní činnosti výživového poradce, budu nadále využívat těchto stránek k dalším mým kuchařským a jiným pokusům, o které se s vámi hodlám podělit. Možná brzy, kdoví, opět přijmu dalšího klienta a pustíme se společně nově i postaru do boje s váhou i nemocemi. Buďte, prosím, trpěliví.

Nedávno jsem narazila na webové stránky a video rozhovory s paní Evou Francovou. Její nádherné motto: „BÝT ŽENOU, VLÁDKYNÍ KRBU, VYŽADUJE MNOHEM VÍC NEŽ VAŘIT“ je pro mě symbolické. Tato žena mě svou životní energií a filosofií vrátila zpátky k milované práci, za což jsem ji takto na dálku víc než vděčná. Opět jsem si uvědomila, že nechci žít život den za dnem a jen s hrůzou počítat další narozeniny nebo Vánoce. Chci si užít vědomí každého dne, chci pečovat o svou rodinu, zkoušet nepoznané a budovat s péčí a láskou pohodu rodinného krbu. Chci, aby moje děti poznaly staré tradice a pomohly mi budovat další, naše vlastní.

Jestliže se občas odchýlím o původního plánu tyto stránky věnovat „jen“ stravování, věřte, že život přece není jen o jídle, i když bez něj bychom nežili. Vše co nám pomůže život učinit klidnější a šťastnější je vítáno. Díky tomu překonáme strach z nových začátků a budeme ochotni pečovat o své zdraví i nepopulární cestou … změnou stravovacích návyků.

Děkuji vám za váš zájem o tyto stránky a přeji vám vítězný boj s váhou, nemocemi, ale i se sebou samotnými.

 

………..

Jsem matka i manželka a vím moc dobře, jak je někdy obtížné spojit několik zdánlivě jednoduchých úkonů, jakými jsou zaměstnání, výchova dětí, starost o domácnost včetně zdravého stravování a v neposlední řadě i role pozorné manželky. Někdy však zapomínáme, že aby všechno fungovalo, je potřeba především myslet na nás samotné, na to jaké jsme, jaké máme cíle, jaké chceme být a jaké by nás mělo vnímat okolí. Platí to pro ženy stejně tak i pro muže, přestože jejich role je odlišná, nikoliv však zanedbatelná.

Prošla jsem si v životě několika zcela rozdílnými obdobími, obezitou i štíhlostí, lenošením i velmi aktivním sportováním. V určitou chvíli jsem naprosto změnila svůj životní styl a rytmus. Zkoušela jsem makrobiotiku, dělenou stravu, výživu podle krevních skupin, vegetariánství, až jsem na čas zakotvila i u veganství. Po této zkušenosti již nejsem zastáncem žádného výživového stylu, ale díky praxi mám o mnoha extrémních stylech stravování bohaté vědomosti. Nakonec jsem svoje dlouholeté úsilí o získání co největšího rozsahu informací z hlediska výživy zakončila studiem nutričního poradenství.

Není všechno jen o jídle. Bez pohybu to prostě nejde. Před lety mě nastartovalo plavání a cyklování, přidala jsem i spinning, brusle a moji největší láskou je běh, bez kterého si už svůj život ani neumím představit. Letos poprvé v životě jsem se zúčastnila sportovních závodů a jsem nadšena. Není důležité kdy člověk začne s aktivním sportem, ale zda to myslí vážně a hodlá u něj nějakou dobu (nejlépe napořád ) zůstat. Věřím, že každý si může najít to své, jen musí chtít. Nejdůležitější je prvotní impuls. Někdo si řekne TEĎ ZAČÍNÁM a jiný se k rozhodnutí  změny přemlouvá týdny. Ať už je to doba krátká či delší, je to vždy Vaše rozhodnutí a mělo by směřovat k lepším okamžikům života.

Doufám, že se mi podaří připravit Váš vstup do NOVÉ ŽIVOTNÍ ETAPY co nejpohodlnější …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>