Jáhlové těsto místo bramborového

Dnes trochu ošidím rodinu a místo oblíbeného bramborového těsta udělám šišky s mákem z jáhel. Chutná to skoro stejně, alespoň mlsný jazýček nejmladší Marušky se hlásil o nášup.

jáhlové šiškyJe to velmi jednoduché. Nejprve 250 g jáhel propláchneme asi 2 litry vařící vody. Následně uvaříme v 0,5 l studené vody s půl lžičkou soli. Mně to trvá s lehkým bubláním a občasným promícháním asi 10 minut. Můžete vařit méně i déle, důležité je vyvaření vody a na skus by jáhly měly být měkoučkou.

Vysypeme do mísy s 150 g polohrubé mouky a zpracujeme v hustější těsto. Na vále uděláme tři až čtyři šišky, které následně dále dělíme na válečky nebo kuličky. Házíme do vařící vody, kterou také lehce osolíme (nebo taky ne :-) ). Jakmile kuličky nebo válečky vyplavou, ještě je asi 1 minutu vaříme a vytahujeme do síta.  A je hotovo! Pokud nebudeme hned podávat k jídlu propláchneme je studenou vodou a necháme okapat. Takto můžeme uschovat i v lednici do druhého dne. Před dalším podáváním je vždy znovu opláchneme.

Já jsem ochutila mletým mákem a klasickým cukrem s máslem. Přece jen rodinu na nové chutě zvykám pomalu. Ale umím si šišky představit také s mletými ořechy nebo polité rozvařenými meruňkami. Protože je těsto slanější, klidně je můžeme podávat i místo klasických bramborových knedlíků k zelí. Na to se chystám příště!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hlavní jídlo, Recepty, Sladkosti. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.