A jedeme dál …

 

Oběhly víc než dva roky a já se opět vracím na své webové stránky. Na poměrně dlouhou dobu mě život zanesl úplně jiným pracovním směrem, ale zjistila jsem, že mě kolotoč kolem jídla, bylinek, nových receptů a chutí velmi chybí. Přestože se zatím nehodlám vracet k profesní činnosti výživového poradce, budu nadále využívat těchto stránek k dalším mým kuchařským a jiným pokusům, o které se s vámi hodlám podělit. Možná brzy, kdoví, opět přijmu dalšího klienta a pustíme se společně nově i postaru do boje s váhou i nemocemi. Buďte, prosím, trpěliví.

Nedávno jsem narazila na webové stránky a video rozhovory s paní Evou Francovou. Její nádherné motto: „BÝT ŽENOU, VLÁDKYNÍ KRBU, VYŽADUJE MNOHEM VÍC NEŽ VAŘIT“ je pro mě symbolické. Tato žena mě svou životní energií a filosofií vrátila zpátky k milované práci, za což jsem ji takto na dálku víc než vděčná. Opět jsem si uvědomila, že nechci žít život den za dnem a jen s hrůzou počítat další narozeniny nebo Vánoce. Chci si užít vědomí každého dne, chci pečovat o svou rodinu, zkoušet nepoznané a budovat s péčí a láskou pohodu rodinného krbu. Chci, aby moje děti poznaly staré tradice a pomohly mi budovat další, naše vlastní.

Jestliže se občas odchýlím o původního plánu tyto stránky věnovat „jen“ stravování, věřte, že život přece není jen o jídle, i když bez něj bychom nežili. Vše co nám pomůže život učinit klidnější a šťastnější je vítáno. Díky tomu překonáme strach z nových začátků a budeme ochotni pečovat o své zdraví i nepopulární cestou … změnou stravovacích návyků.

Děkuji vám za váš zájem o tyto stránky a přeji vám vítězný boj s váhou, nemocemi, ale i se sebou samotnými.

Lenka

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nutriční poradna. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.