Zachraňte životy dětí společným během na Olomouckém 1/2Maratonu v červnu 2012

 

Každý den ve světě zbytečně umírá více než 22 000 dětí, většina z nich v nejchudších zemích. Umírají na podvýživu, průjmová onemocnění, běžné nemoci, proti kterým existuje lék nebo očkování, nebo z důvodu závadné vody, kterou musejí pít.

Sama jsem se rozhodla před několika lety také pomoci a pravidelně přispíváme z rodinného rozpočtu několika tisíci ročně pro UNICEF http://www.unicef.cz/ .

UNICEF  pomáhá tam, kde je to zapotřebí – bez ohledu na to, zda děti žijí v uprchlických táborech nebo v nejodlehlejších oblastech některé ze 157 zemí.  Zajišťuje očkování, přístup k nezávadné vodě a hygieně, ochranu proti malárii, prevenci a léčbu podvýživy, prevenci přenosu HIV z matky na dítě, vzdělání a ochranu všeobecně.

Pojďte se i Vy zamyslet nad touto situací a třeba stejnou cestou jako my, pomocí trvalého bankovního příkazu na Vámi určenou částku, pomozte nemocným a umírajícím dětem, které neznají o moc víc než trápení a bolest.

http://www.unicef.cz/index.php?pg=2&id=381&zp=1

Protože se letos poběží třetí ročník Volkswagen Olomouckého 1/2 Maratonu a ráda bych se účastnila, zavazuji se zaplatit za každou minutu konečného času jednu korunu na účet UNICEF :-) .

http://www.olomouckypulmaraton.cz/1-2maraton/propozice-a-pravidla

Přidá se někdo? Můžeme poslat konečnou částku společně s fotografií z 1/2 maratonu nebo vyběhnout na trať s nápisem na tričku – Běžíme pro UNICEF – za každou minutu jednu korunu. Co Vy na to?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nutriční poradna, O dětech a pro děti. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.